en
track 1 | 5
00:00
00:00
vladimir-vaclavek
slideshow

songwriter, instrumentalist and singer

Vladimír Václavek narozen 1959 v Rýmařově, Severní Morava.

V.V. patří k nejvýznamnějším postavám tzv. "brněnské alternativní scény". V osmdesátých letech se potkal s několika muzikanty, se kterými spolupracoval na různých projektech v průběhu času až do teď. Jeho hudební start je spojen s Ivou Bittovou, Pavlem Fajtem a Josefem Ostřanským, se kterými se setkal v kapele Dunaj. Tehdy hrál na baskytaru, od které přešel ke kytaře. Od poloviny devadesátých let prochází kapelami E a Domácí lékař a také debutuje svým sólovým albem Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj. V této době také zakládá moravsko-japonsko-francouzské seskupení Rale, se kterým natočil tři úspěšná alba, na nichž je slyšet šelest šesti jazyků a inspirace kulturami několika kontinentů. Vedle paralelní účasti v několika dalších formacích nahrává v roce 1997 Vladimír společně s Ivou Bittovou nezapomenutelné dvojalbum Bílé inferno (v červenci 2004 oceněno Zlatou deskou vydavatele Indies Records). Společně s hostujícími muzikanty z tohoto alba zakládá posléze s Bittovou téměř jazzové seskupení Čikori. V současnosti si můžete poslechnout Vladimíra mimo svého sólového programu ve dvou živých formacích V.R.R.M. a v česko-německém Klar.

Na novém albu s názvem Písně nepísně zazní devět skladeb. Vladimír Václavek postupně zhudebnil texty básníků B. Reynka, F. G. Lorcy, A. Přidala a.j., až nastřádal dostatek materiálu k vydání alba. Na svou v pořadí druhou sólovou desku si přizval hosty J. Honzáka (kontrabas), P. Bindera (el. kytara), M. Bártu (saxofon), M. Dvořáčka (perkuse), M. Himerovou (viola) a B. Cicka (zpěv).

Vladimír sám hraje na kytaru, perkuse a zpívá. Během koncertu si živě natáčí smyčky, do kterých potom hraje. Hudebně deska asi nejvíce navazuje na Bílé inferno.

website no use cookies, no spying, no tracking
to use the website, we check:
country: US · city: North · ip: 3.214.184.223
device: computer · browser: CCBot 2 · platform:
counter: 1 · online:
created and powered by:
RobiYogi.com - Professional Responsive Websites
00:00
00:00
close
 please wait loading data...