en

VLADIMIR VACLAVEK

00:00 | 00:00 track 1 | 5
vladimir-vaclavek

VLADIMIR VACLAVEK

songwriter, instrumentalist and singer


Vladimír Václavek narozen 1959 v Rýmařově, Severní Morava.


V.V. patří k nejvýznamnějším postavám tzv. "brněnské alternativní scény". V osmdesátých letech se potkal s několika muzikanty, se kterými spolupracoval na různých projektech v průběhu času až do teď. Jeho hudební start je spojen s Ivou Bittovou, Pavlem Fajtem a Josefem Ostřanským, se kterými se setkal v kapele Dunaj. Tehdy hrál na baskytaru, od které přešel ke kytaře. Od poloviny devadesátých let prochází kapelami E a Domácí lékař a také debutuje svým sólovým albem Jsem hlína, jsem strom, jsem stroj. V této době také zakládá moravsko-japonsko-francouzské seskupení Rale, se kterým natočil tři úspěšná alba, na nichž je slyšet šelest šesti jazyků a inspirace kulturami několika kontinentů. Vedle paralelní účasti v několika dalších formacích nahrává v roce 1997 Vladimír společně s Ivou Bittovou nezapomenutelné dvojalbum Bílé inferno (v červenci 2004 oceněno Zlatou deskou vydavatele Indies Records). Společně s hostujícími muzikanty z tohoto alba zakládá posléze s Bittovou téměř jazzové seskupení Čikori. V současnosti si můžete poslechnout Vladimíra mimo svého sólového programu ve dvou živých formacích V.R.R.M. a v česko-německém Klar.


Na novém albu s názvem Písně nepísně zazní devět skladeb. Vladimír Václavek postupně zhudebnil texty básníků B. Reynka, F. G. Lorcy, A. Přidala a.j., až nastřádal dostatek materiálu k vydání alba. Na svou v pořadí druhou sólovou desku si přizval hosty J. Honzáka (kontrabas), P. Bindera (el. kytara), M. Bártu (saxofon), M. Dvořáčka (perkuse), M. Himerovou (viola) a B. Cicka (zpěv).


Vladimír sám hraje na kytaru, perkuse a zpívá. Během koncertu si živě natáčí smyčky, do kterých potom hraje. Hudebně deska asi nejvíce navazuje na Bílé inferno.

radio montserrat

website no use cookies, no spying, no tracking
device: computer
country · city: US · Ashburn
browser: CCBot 2 · platform:
counter: 1 · online:
created and powered by:
RobiYogi.com - Professional Responsive Websites
00:00
00:00
close