en
track 1 | 11
00:00
00:00
tupak-amaru
slideshow

Total DIY Forever - rovnost - svobada - laska - mir - anarchie

Vznikli jsme na jaře roku 2004 jako EXTRUDOVANÝ VÝROBEK. Na začátku jsme byli tři. Winyl na bicí, Ježek na basu a Dan kytara a zpěv. V pár válech nám hostovali Blanka(vokál) s Michalem(kytara, vokál), kteří se k nám potom přidali natrvalo. V tomto složení jsme na zkušebně nahráli pár věcí, z nichž jedna (Kytky) se objevila na benefiční kompilační kazetě pro Food Not Bombs. To se psal rok 2005. Potom od nás odešel Ježek a my jsme na basu přibrali Jumpera, který obstarával i řevy. Po několika koncertech odchází Michal a místo něj nastupuje na druhou kytaru Brdy. V tomhle složení jsme vydrželi přibližně rok. Pak z Výrobku odchází Jumper a místo něj se k nám přidává Čuně. Po tolika personálních změnách, a také proto, že už hrajeme něco jiného, než kdysi, jsme se rozhodli změnit si název na TUPAK AMARU. Po nějakém čase odchází i Brdy a místo něj bere do ruky kytaru Kuba. Nemáme nic společného s marxistickou guerillou působící v Jižní Americe!

Tupak Amaru II. (1742 - 1781) vedl největší indiánské povstání v dějinách Ameriky. Byl přímým potomkem posledního inky Tupaka Amarua, nešlo mu však o obnovení zašlé říše. Povstání, které vedl bylo povstáním všech utlačovaných proti všem utlačovatelům. Ve vzpouře proti španělským kolonizátorům a těm, kteří se s nimi podíleli na vykořisťování domorodého obyvatelstva mu po boku stáli nejen indiáni, mestici, kreolové, běloši, kteří byli proti španělské koloniální vládě, ale také černošští otroci - Tupak Amaru totiž vyhlásil za jeden ze svých hlavních požadavků okamžité osvobození černých otroků. Chtěl budovat prakticky rovnostářskou společnost. Ve městech, která osvobodil, rušil většinu daní, reparto (nucený prodej evropských výrobků indiánům), ale hlavně mita, nenáviděné nucené práce, při kterých zahynuli milióny lidí. Veškerou kořist, poklady bohatých gobernadorů apod. rozdával chudým. Pro potřeby své armády si ponechal jen střelné zbraně. Povstáni, přestože se v něm podařilo sjednotit Indiány tak úplně, tak masově, jako nikdy předtím a už ani nikdy potom, bylo poraženo. Tupak Amaru byl odsouzen k trestu smrti. Byl mučen a poté roztržen koňmi

Hlásíme se k myšlenkám anarchismu, hodně důležité je pro nás také DIY. Pokud nás budete chtít pozvat, hrajeme za cesťák, pokud se jedná o benefit na nějakou smysluplnou aktivitu, tak cesťák nechceme, pokud to samozřejmě nebude hodně daleko a bude to v naších finančních možnostech. Samozřejmě ale nebudeme hrát na akcích nebo společně s kapelami, které hlásají xenofóbní a podobné sračky! Všechny věci, co nahrajeme dáváme volně k stažení na tyto stránky, hudba by se měla šířit a sdílet! Byli bysme strašně rádi, kdyby někdo na koncertě za námi přišel a třeba si s námi pokecal o našich textech apod. Nechceme lidem vnucovat své myšlenky, jen bysme byli rádi, kdyby nad nimi začali alespoň trošku uvažovat.

website no use cookies, no spying, no tracking
to use the website, we check:
country: US · city: Ashburn · ip: 3.236.237.61
device: computer · browser: CCBot 2 · platform:
counter: 1 · online:
created and powered by:
RobiYogi.com - Professional Responsive Websites
00:00
00:00
close
 please wait loading data...