en
track 1 | 7
00:00
00:00
slideshow

jazzhardcore ostravska

Skupina Die Supertankers vznikla v roce 2003 v Ostravě. Ve velice krátké době se stala neodmyslitelnou součástí místní alternativní scény a je pravidelně zvána na HC a alternativní festivaly, má za sebou řadu klubových koncertů (Ostrava, Gliwice, Kraków, Svidník, Frýdek-Místek, Přerov, Havířov, Cizkrajov, Dolný Smokovec, Těšín, etc.), loni v červenci zahrála také na křtu kultovního kulturně-společenského časopisu Protimluv.

Soubor povstal z trosek legendární HC formace Applepie Annie. Její pohrobci, jmenovitě Ondřej Vávra, basová kytara(dříve také Normal Bias) a bubeník Richard Lorenc (ex Kuřecí nářez a Ostravska drubež), přizvali ke spolupráci přerovského saxofonistu Vladimíra Adamíru (působil mj. ve skupinách jako Absolutní Bezedno, Betonová zahrada, Stará dobrá ruční práce, Heparoid aj.), který je znám příznivcům klubové taneční scény jako DJ Áda. Tato spolupráce se od počátku jeví jako přínosná a kreativní.

Ostřílení hudebníci v netradiční sestavě (vzpomínáte si na Morphine?) roubují hard core s jazzem a postupy ze současné taneční scény – za zmínku stojí především rytmické postupy á la Amon Tobin. Do toho všeho jako by se vracely dozvuky české undergroundové a alternativní scény. Tato hudebně vyvážená koláž je ušita z ostinátního, místy až minimalistického hávu, podpořeného střídáním intenzity a barevnosti zvuku. Die Supertankers, jak už bývá u podobných seskupení zvykem, si nepotrpí na žánrové škatulky, ale pro pořadatele se prezentují jako alternative jazzcore band. Hudba je podpořena vtipnými texty v češtině, němčině, angličtině a polštině (převážně z dílny Martina Kukly). Mezi oblíbence souboru patří - přes pestrou plejádu interpretů a souborů - mj. Ambush, Sabot, Morphine,Dunaj, Surrogate a Amon Tobin. Mezi spřízněné soubory Die Supertankers patří ostravské bandičky Sheeva Yoga a Jack Jumper.

Koncem roku 2004 přichází do DS kytarista Martin „Korál“ Vyorálek (dříve Dysentry, Erebus, G.G. Pump), nejdříve jako občasně hostující muzikant. Po pár kreativních zkouškách se stává plnohodnotným členem skupiny. Z jeho příchodem se stává sound souboru údernějším a hutnějším.

1739,1740,1741,1742,1743,1744,1745
die-supertankers
website no use cookies, no spying, no tracking
to use the website, we check:
country: US · city: Ashburn · ip: 44.222.189.51
device: computer · browser: CCBot 2 · platform:
counter: 1 · online:
created and powered by:
RobiYogi.com - Professional Responsive Websites
00:00
00:00
close
 please wait loading data...