cz
track 1 | 13
00:00
00:00
my-dead-cat
slideshow

Vzali punk, hardcore a rock´n´roll a míchali to dohromady

My Dead Cat vzinkají v Brně roku 2001. Na prvních nahrávkách z roku 2002 zaznívá kontrastní směs namíchaná především z post-hardcore, noise rocku a surf punku. Po roce koncertování, např. se Sunshine, The Mood, Albion, More Bad News nebo Nuit, upadá kapela do hibernace. Z ní se probírá až v roce 2007 s personální změnou na postu kytaristy a zvukem obohaceným o syntezátor a další dva zpěvy.

Stylově se My Dead Cat posouvají více směrem k rock´n´rollu, post-punku a indie rocku. Přibývá výrazných melodií a struktura skladeb se zpřehledňuje. Je tu slyšet vlivy raných The Cure, Sonic Youth nebo ozvěny dischordovského dance-punku. Pódiový projev přitom zůstavá živelný a energický.

V roce 2009 vydávají na vinylu split EP s babickými indie pionýry The Mood. Rok nato vychází eponymní debutová deska ve formě free downloadu. Koncertují s Robocop Kraus, Obits, The Estranged nebo Statues, tedy s kapelami, které patří k jejich inspiračním zdrojům. Sporadicky se objevují i na letních festivalech (Fluff Fest, Creepy Teepee, Beseda u bigbítu). V roce 2011 nahráli novou desku, která se nyní nachází v procesu masteringu a vyjde začátkem roku 2012.

stránka nevyužívá cookies, ne špionáž, ne sledování
abychom mohli používat web, zkontrolujeme:
země: US · město: North · ip: 3.235.147.50
zařízení: computer · prohlížeč: CCBot 2 · platforma:
pult: 1 · online:
created and powered by:
RobiYogi.com - profesionální responzivní webové stránky
00:00
00:00
zavřít
 čekejte prosím načítání dat...